Brīvdabas muzejs aicina satikt savu meistaru
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs š.g. 8., 9. un 10. aprīlī Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma programmas “Satiec savu meistaru” ietvaros aicina gūt priekšstatu par kalēja darbu, zedeņu žoga veidošanu, puzuru darināšanu, kokles spēles pamatiem, kā arī par etnogrāfisko diega pogu darināšanu un citiem rokdarbu veidiem. Meistari būs sastopami noteiktos laikos, pie tiem iepriekš noteikti jāpiesakās. Katrā grupā būs ierobežots dalībnieku skaits un tā darbosies vienu stundu.
Pie visiem meistariem var pieteikties rakstot uz epastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .
Kalēja darbu muzeja Mērsraga smēdē un Tautas lietišķās mākslas studijas “Auseklis” smēdē ierādīs pieredzējuši sava amata meistari Reinis Pētersons un Artūrs Purviņš. Pieejamie laiki: piektdien, 8. aprīlī, sestdien, 9.aprīlī, svētdien, 10. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 14:00 (3 grupas), viena grupa darbojas 1 stundu. Dalībnieki no 16 gadu vecuma, grupā 3 dalībnieki.
Tradicionālo zedeņu žogu taisīšanu un uzstādīšanu varēs apgūt Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Restaurācijas departamenta ilggadējo darbinieku Ivara Paegles un Jāņa Ķipēna vadībā. Tas notiks pie muzeja Valmieras dzīvojamās rijas-skolas. Pieejamie laiki: piektdien, 8. aprīlī, sestdien, 9.aprīlī, svētdien, 10. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 14:00. Katra grupa darbojas 1 stundu. Grupā 5 dalībnieki.
Latviešu tradicionālo telpu rotājumu puzuru izgatavošanu jeb vēršanu ierādīs Māra Kuplā, kura ir tautas lietišķās studijas “Māra” vadītāja, tautas daiļamata meistare un daudzu publikāciju par latviešu tradicionālajiem rotājumiem autore. Pieejamie laiki: piektdien, 8. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz 14:00, katra grupa darbojas 1 stundu. Grupā 4 dalībnieki.
Muzeja Kurzemes zvejnieku ciema “Lurķu” mājā interesenti varēs apgūt tradicionālās kokles spēles pamatus. Dalībniekiem mūzikas instrumenti – kokles, tiks nodrošinātas, bet var ierasties arī ar savu instrumentu. Muzejpedagoģe un koklētāja Rozīte Katrīna Spīča interesentus gaidīs piektdiena, 8. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz 14:00, bet muzejpedagoģe un ilggadēja folkloras kustības dalībniece Ieva Bērziņa būs sestdien, 9. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz 14:00, katra grupa darbojas 1 stundu, grupā 4 cilvēki.
Uz izstādes “Rokdarbi liturģiskajās tekstilijās” bāzes interesenti varēs iepazīties ar rokdarbu vēsturi Latvijā. Etnogrāfe, Dr.hist. Aija Jansone pasākuma apmeklētājus iepazīstinās ar tādām rokdarbu tehnikām kā izšuvums (aplikācija, ķēžu dūriens, spodrdūriens, krustdūriens, izšūšana ar zeltu) un tamborēšana, ieskicējot konkrētās tehnikas vēsturi (izcelsmi, attīstību un pilnveidi), un kādu ietekmi tas atstāja uz mūsdienu Latvijas teritorijas pilsētās un laukos 19. gs. beigās – 20. gs. strādātiem rokdarbiem. Savukārt pie muzeja tekstiliju restauratores Līgas Vidbergas varēs apgūt etnogrāfisko diega pogu izgatavošanu. Pieejamie laiki: piektdiena, 8. aprīlī, un svētdien, 10. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz 14:00, katra grupa darbojas 1 stundu, grupā 4 cilvēki.
Pie visiem meistariem var pieteikties rakstot uz epastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .