21. septembrī turpinās “Etnogrāfiskās zināšanas un prasmes modernai sabiedrībai” - zvejniecība

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs arī 2024. gada rudenī turpina lekciju ciklu “Etnogrāfiskās zināšanas un prasmes modernai sabiedrībai”. Jau 21. septembrī plkst. 11.00 tiekamies muzejā šoreiz uz pavisam praktisku nodarbību-ekskursiju "Zvejniecības un zvejnieka amata stāsts Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā". Nodarbību sāksim ar izstādes “Āķīgie ūdeņi: saldūdens zveja 19. gs. otrajā un 20. gs. pirmajā pusē” apskati, turpināsim ar īstu reņģu kūpināšanu laivas kūpinātavā pie Kurzemes zvejnieku ciema Nameļa.

Pēc tam iepazīsimies ar 19. gs. otrajā pusē celtajām Vidzemes, Kurzemes lībiešu un latviešu zvejnieku sētām un vecāko dzīvojamo ēku muzeja teritorijā – 18. gs. vidū celto  zvejnieku Nidas dūmistabu. Noslēgumā izgaršosim izkūpinātās zivis.

Nodarbību vada muzeja vēsturnieki Kārlis Fogelis un Rūdolfs Brūzis.

Maksa par nodarbību – ieejas biļete muzejā.

Te būs pieteikšanās saite:

Pēdējoreiz atjaunināts:12.09.2024