Veselību stiprinoša pastaiga "Meža veldze" Brīvdabas muzejā08.06.202411:00 — 13:00

Jūnijs dabā ir pilnbrieda mēnesis - ziedēšana mijas ar auglību un nobriešanu, savu pagrieziena punktu sasniedz saule. Ejot dabā jūnijā, dabas pilnzieds sniedz arī bagātīgu pieredzi katrai no mūsu piecām maņām - redzei, dzirdei, ožai, taustei un garšai, caur kurām uzņemam dabas spēku un stiprinām savu fizisko un psiholoģisko labbūtību.

Vai zināji, ka pētījumi atklāj vēl vismaz trīs citus atšķirīgus veidus, kā saņemam labumu no būšanas dabā, kurus nevar precīzi iedalīt vienā vai otrā maņā, bet kuri rodas saskarsmē ar dabu. Viens no tiem ir negatīvie skābekļa joni:

• Ir divu veidu skābekļa joni: pozitīvie un negatīvie. Pozitīvos ražo stress, piesārņojums, elektroierīces, un tie kaitē mūsu veselībai. Savukārt - meži, dabiskās ūdenstilpnes, kalni, ir negatīvo jonu avots.
  • Pētījumi rāda, ka negatīvajiem joniem ir spēja paaugstināt dabīgo galētājšūnu aktivitāti, kas cīnās ar vēža šūnām (dabīgās galētājšūnas (NK šūnas) organismā ir iesaistītas ļaundabīgu un vīrusu inficētu šūnu atpazīšanā un iznīcināšanā).
  • Negatīvie joni mazina spriedzi, stabilizē garastāvokli un palielina dzīvesprieku.
  • Negatīvie joni paaugstina koncentrēšanās un mācīšanās spējas, mazina bailes.

Ļaujoties apzinātai dabas ietekmei, psiholoģiskās un fiziskās veselības stiprināšana notiek efektīvāk, mērķtiecīgāk un ātrāk. Meža veldze ir viens no pētījumos apstiprinātiem efektīviem veidiem kā stiprināt sevi fiziski un psiholoģiski, kā arī justies labi, esot dabā.

Aicinām ikvienu uz meža veldzes pārgājienu Brīvdabas muzejā 8. jūnijā no plkst. 11.00-13.00.

Kopējais ilgums 2h

Tikšanās: pie Brīvdabas muzeja Galvenajiem vārtiem vārtiem (Brīvdabas iela 21, Rīga LV-1024)

Apģērbs: ērts, laikapstākļiem atbilstošs

Vadītāja: Sandra Rubene (meža veldzes pavadone)