Etnogrāfiskās zināšanas un prasmes modernai sabiedrībai. DABĪGĀS PĻAVAS un DIŽKOKI04.05.202411:00 — 14:00
2024. gada 4. maijā nodarbību ciklā "Etnogrāfiskās zināšanas un prasmes modernai sabiedrībai" uzstāsies:
Plkst. 11.00 - Dzīvais dabas un kultūras mantojums: dabisko pļavu un ganību saglabāšanas nozīme mūsdienās. Lektore Solvita Rūsiņa, Latvijas Universitāte, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte
Lekcijā tiks sniegts saistošs pārskats par dabisko zālāju lomu ekosistēmā un kultūras mantojumā. Kopš seniem laikiem šīs ainavas ir bijušas neatņemama cilvēku sabiedrības sastāvdaļa, nodrošinot resursus ganībām lopkopībai, ārstniecības augiem, kā arī kalpojot par kultūras tradīciju fonu.
Iepazīstināsim klausītājus ar pļavas bioloģisko daudzveidību – augu un dzīvnieku sugām, kuras nav sastopamas nekur citur. Diskusijā apskatīsim zālāju ekoloģisko nozīmi klimata pārmaiņu laikā un to, cik svarīgi ir saglabāt šīs ainavas gan ekoloģiskā līdzsvara, gan mūsu kultūras identitātes saglabāšanai.
Piedāvāsim praktiskus risinājumus katram, kurš vēlas rīkoties, lai saglabātu dabisko zālāju daudzveidību vai veidotu kaut nelielu ziedu pļavas gabaliņu pie mājas.
Plkst. 12.30 "Dižkoki Latvijas dabā un kultūrā" , lektors Andrejs Svilāns
Koks cilvēka bēdās un priekos no šūpuļa līdz kapam. Zini vai mini, kā dižie koki kļuva ne tikai par dabas, bet arī - kultūras pieminekļiem. Kā koks var iegūt aizsargājama dabas vai kultūras pieminekļa statusu Latvijā. Kāpēc viens dižkoks dabai var būt simtkārt vērtīgāks par lielu jaunaudzi. Par dižiem kokiem, kuri ir dižkoki, bet nav dižkoki (aizsargājami dabas pieminekļi) un kā viņiem varam palīdzēt.
Pieteikšanās anketa šeit: https://form.jotform.com/241132357062346
Maksa par pasākumu - ieejas biļete muzejā. ( 4. maijā ieeja muzejā par brīvu)
Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latviešu fonds.